Koncert pod maskama u znaku energetske obnove škole

Autor: MIRJANA MIKIČIĆ FLEGO, 21. 2. 2019.

Učenici i profesori Glazbenog odjela naše škole održali su još jedan uspješan Koncert pod maskama. U utorak, 19. veljače u 18,30 sati u dvorani škole, pred brojnom su se publikom okupile i muzicirale princeze, vile, lutke, balerina,  kaubojka, Indijanci, Meksikanci, Elsa i Anna … Uostalom, pogledajte sami u galeriji slika!

Koncert je započeo neobičnim uvodom u izvedbi profesorica Mirjane Mikičić-Flego i Dianore Fučić te bivših učenica Emme Rajci i Natali Selmanović. Pozornica u ljestvama, zidarski alati, klavir prekriven zaštitnom folijom, usisavač u pogonu… U kratkom skeču najavile su temu ovogodišnjeg maškaranog koncerta: energetsku obnovu škole. Uprizorile su likove iz crtića „A je to“ odsviravši četveroručno svima poznate melodije.

Uz učenike našeg Glazbenog odjela nastupili su i gosti: učenici Glazbenog odjela OŠ Maria Martinolića iz Malog Lošinja te bivše učenice Lara Dragoslavić, Katia Jurjako i Petra Salković. Muziciralo se na klaviru, flauti, klarinetu, trubi, harmonici, solo, u duetu i kvartetu… Svi su se trudili što bolje izvesti svoje točke koje su dugo pripremali. Veliko hvala svim roditeljima koji su se angažirali oko osmišljavanja i izrade ili nabavke kostima u skladu s temom skladbe. Uz spomenute učiteljice, nastupe učenika pripremili su učitelji Dragan Kajan,prof., Antonela Kunda, Davor Mužić, Mirjana Nikolić te Gordana Šegota. Pozornicu je maskama ukrasila profesorica Jadranka Margan, a plakat pripremila profesorica Antonela Dunković.

Na samom  kraju koncerta,  publiku je nasmijao i oduševio zborski nastup creskih učenika. Naša je škola dobila „himnu“  koju je teško opisati J. Stoga preporučamo  da je pogledate na linku

https://www.youtube.com/watch?v=FxJw_NpkKU0 , a tekst prilažemo u nastavku. Uživajte!

ENERGETSKA OBNOVA

Godine prošle, pri kraju škole, došla je dobra vijest,

kreće se s radom, trudom i žarom - što nije slučaj čest.

Majstori kreću, radovi, buka… ljeto je – krš i lom!

Sve da na jesen dočeka đake u punom sjaju svom.

Gletaj, farbaj, prozor mijenjaj,

briši, peri i pospremaj – energetska obnova!

Ravnatelj po krovu skače,

ganja spore izvođače – energetska obnova!

Tete što čiste, junaci pravi,radile svaki dan,

zato sad blista,lijepa i čista, ostvaren taj je plan.

Čuvajmo školu da dugo traje jer drugi nam je dom,

kada odrastem pričat ću djeci o poduhvatu tom.

Naša je školica baš ljepotica:

puna smijeha, dobrog sluha,

ručak za sve sad se kuha – škola Frane Petrića.

Puna svjetla, vedrih boja,

ponosna sam što je moja – škola Frane Petrića!